اجزا سوله

آشنایی با مشخصات فنی سوله و آشنایی بخش های مختلف آن

  1. خانه
  2. سوله
  3. ساخت سوله
  4. اجزا سوله

اگر شما قصد طراحی سوله و ساخت آن را دارید، احتمالا از خود سوال کرده اید که اجزا سوله مورد نیاز شما چه مواردی هستند.  یا اینکه مشخصات فنی باید چگونه انتخاب شوند. در این قسمت برای آشنایی بیشتر شما به معرفی قسمت های مختلف سوله با اجزا و مصالح موجود جهت طراحی و تخمین قیمت ساخت سوله می پردازیم. ابتدا باید بدانیم که تقریبا همه انواع سوله ها از سه بخش اصلی زیر تشکیل شده اند:

اجزا اصلی سوله

۱- اجزا سازه (شامل کلیه اجزا باربر اعم از فنداسیون، و اجزا اسکلت سوله و…)

۲-اجزا معماری (درب ، پنجره ، دیوار، پوشش سقف سوله و…)

۳-اجزا تاسیساتی (لوله کشی ، برق کشی ، تهویه، روشنایی و…)

سه بخش فوق الذکر در برگیرنده کلیه بخش ها و اجزا سوله می باشند. بعبارت دقیق تر هر قسمت از سوله زیر مجموعه یکی از این سه بخش می باشد. اجزا و قسمت های مختلف را در ادامه معرفی می کنیم. البته توجه داشته باشید که برای هر قسمت چندین گزینه وجود دارد. که از نظر کیفیت ، قیمت و کارایی متفاوت خواهند بود.

پوشش سقف سوله

مثلا برای پوشش سقف سوله که زیر مجموعه بخش دوم (اجزا معماری) است، چندین گزینه وجود دارد. علاوه بر کاربری ، قیمت و بودجه کافرما نیز در انتخاب مشخصات فنی نقش مستقیم خواهد داشت.

  • ساندویچ پنل سقفی (با ضخامت های متنوع و جنس فوم متفاوت، همچنین رنگ و فرم ورق مختلف)
  • ورق موجدار + نگهدارنده (توری مرغی یا کارتن پلاست) +عایق (پشم شیشه یا پشم سنگ)
  • و…

همانطور که ملاحظه می کنید یک جز ساده (پوشش سقف) دارای تنوع گوناگونی است. همین امر سبب می شود برآورد قیمت سوله نیازمند مشخصات فنی سوله و اطلاعات دقیق و متکی بر نقشه سوله و جزییات طراحی شده ی مناسب باشد. مثلا در اگر کاربری سوله بهداشتی ، مواد غذایی ، ورزشی تالار و موارد مشابه باشد. استفاده از عایق پشم سنگ در پوشش سقف مجاز نیست یا دارای محدودیت است.

بنابراین بعنوان اولین نکته، کاربری تاثیر مستقیمی بر مشخصات فنی سوله خواهد داشت. سوله صنعتی ، بهداشتی ، ورزشی ، انبار و… هر یک ضوابط و ملاحظات ویژه خود را دارند. که باید علاوه بر طراحی و محاسبات سوله در انتخاب و طراحی بخش های آن و مصالح مصرفی جهت ساخت مورد توجه قرار بگیرد.

اجزا سوله

برای مشاوره با ما، تماس بگیرید (از ساعت ۹ الی ۱۷)

021-88826006

و یا از طریق واتساپ : 09124088329

0 0 vote
امتیاز نوشته
guest
اسم خود را وارد کنید
آدرس ایمیل خود را وارد کنید
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها
فهرست