ساختمان با جداساز لرزه ای

جداساز لرزه ای چیست؟

جداساز لرزه ای تجهیزات و سیستمی است که هنگام وقوع زلزله با ممانعت از انتقال ازتعاش و تکان های ناشی از زلزله به ساختمان ، مانع از بروز خرابی شده و  ساخت ساختمان ضد زلزله و ایمن در برابر زمینلرزه را براحتی فراهم خواهد نمود. در طراحی ساختمان ضد زلزله از جداساز میتوان بهره برد. ساختار آن معمولا بصورت تکیه گاه های لاستیکی مخصوص یا فنر های واقع در بین دو صفحه می باشد. جداساز لرزه ای میان فنداسیون و قسمت تحتانی ستون های ساختمان یا ویلا ضد زلزله قرار می گیرد و مانند یک فیلتر ، انتقال ارتعاشات مخرب ناشی از زلزله از زمین و فنداسیون به ستونهای ساختمان جلوگیری می نماید.


جداساز لرزه ای برای چه ساختمان هایی مناسب است؟

بمنظور احداث یک ساختمان ضد زلزله که بطور کامل در برابر زمینلرزه مقاوم باشد، استفاده از جداساز لرزه ای پیشنهاد شد. اما باید توجه داشت که جداساز لرزه ی برای ساختمان های ۲ تا ۸ طبقه بسیار کارا و موثر است. البته برای ساختمان های تا حداکثر ۱۲ طبقه ضد زلزله هم استفاده شده ولی کارایی و اثر بخشی حیرت انگیز آن در ساختمان های زیر ۸ طبقه مشاهده است. مثلا برای ساخت ویلا ضد زلزله دو الی سه طبقه ، جداساز لرزه ای بهترین گزینه است.


هزینه جداساز لرزه ای

استفاده از جداساز لرزه ای برای ساخت یک ساختمان یا ویلا ضد زلزله هزینه احداث آن را ٪۱۰ الی ۲۰٪ افزایش می دهد. اما مقاومت و ایمنی ساختمان در برابر زلزله بیش از ۵۰ برابر ارتقا پیدا خواهد کرد. بنحوی که در زمان وقوع زلزله ساختمان با حرکات بسیار ملایم و مشابه گهواره حرکت خواهد نمود و حتی اشیا موجود در قفسه یا کابینت از جای خود سقوط نخواهد کرد چون جداساز لرزه ای ارتعاشات مخرب را فیلتر می کند و اجازه انتقال آن را به سازه نمی دهد.


جهت طراحی  و ساخت سازه و ساختمان ضد زلزله و ساختمان با جداساز لرزه ای ، میراگر ، مقاومسازی لرزه ای سازه مقاوم در برابر زلزله از طریق بخش تماس با ما با شرکت پادیر سازه پویا متخصص در زمینه طراحی و ساخت سازه های بتنی و فلزی مقاوم در برابر زلزله تماس بگیرید.

 

جداساز لرزه ای
جداگر لرزه ای

برای مشاوره با ما، تماس بگیرید

 برای تماس با ما کلیک کنید

برای مشاوره با ما، تماس بگیرید (از ساعت ۹ الی ۱۷)

021-88826006

و یا از طریق واتساپ : 09124088329

نتیجه‌ای پیدا نشد.
0 0 votes
امتیاز نوشته
Subscribe
Notify of
guest
اسم خود را وارد کنید
آدرس ایمیل خود را وارد کنید
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها