ساخت سوله تالار عروسی

طراحی و ساخت سوله تالار عروسی و پذیرایی

همانطور که در مقاله های قبلی اشاره شد، برای ساخت تالار عروسی ، کاربری سوله روی قیمت تمام شده آن تاثیر گذار است. ساخت سوله مناسبترین سازه مناسب جهت احداث تالار پذیرایی و سالن عروسی می باشد. قبل از هر چیز به این نکته توجه کنید که تمایز قیمت سوله بعلت تفاوت در جزییات و نازک کاری است و کمتر بر روی هزینه اسکلت و فنداسیون تاثیر دارد.

تخمین دقیق هزینه ساخت سالن عروسی یا تالار پذیرایی یا ساخت باغ تالار با توجه به نقشه ها و طراحی سوله سالن عروسی و تالار پذیرایی امکان پذیر خواهد بود. در طراحی سوله جهت تالار و سالن اجتماعات باید به طراحی داخلی و دکوراسیون ، طراحی نما و نورپردازی توجه ویژه شود.

حداقل ارتفاع مفید برای ساخت سالن پذیرایی حدود 4 متر است اما افزایش ارتفاع سالن تا 6 و حتی 7 متر ظاهر آنرا بسیار مجلل تر می نماید. در طراحی و ساخت سوله برای تالار باید توجه شود که حذف ستون ها و وجود دهانه بزرگ سالن از نظر بصیری و زیبایی بسیار چشم نواز تر از وجود ستون های میانی است.

هزینه سوله تالار

اگر کاربری بر روی ابعاد و بار های وارد بر سوله تاثیر بگذارد، منجر به سنگین تر شدن هزینه ساخت اسکلت سوله تالار و سالن اجتماعات ، همچنین فنداسیون آن نیز خواهد شد. در هزینه ساخت سوله تالار عروسی و سوله ورزشی که احتمال  تجمع بیشتر از 300 نفر زیر یک سقف طبق مبحث ششم مقررات ملی ساختمان وجود دارد، برخلاف سایر سوله های معمول، ضریب اهمیت حدود ۲۰تا ۲۵٪ بیشتر در نظر گرفته می شود. از همینرو اسکلت و فنداسیون سوله تالار و سالن اجتماعات یا سوله ورزشی تا حدودی سنگین تر از سایر سوله های  مشابه خواهد بود.

تزئینات سوله تالار پذیرایی

بعد از تکمیل ساخت سوله تالار و سالن عروسی ، که شامل ساخت فنداسیون و نصب اسکلت سوله ، پوشش سقف و دیوار سوله بوده است، نوبت به انجام نازک کاری می رسد. حذف ستون میانی در ساخت سالن عروسی و تالار پذیرایی با توجه به طراحی ممکن است.

طراحی تالار عروسی

در نازک کاری و تزئینات سوله و برای ساخت تالار پذیرایی با سایر کاربری های سوله تفاوت های عمده ای وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. برای طراحی و ساخت تالار عروسی می توانید با ما مشاوره کنید.

طراحی خارجی تالار

نما یک تالار پذیرایی و سالن عروسی بسیار حایز اهمیت است. در واقع اولین چیزی که در چشم مراجعین جلوه می نماید نما بیرونی سالن است. اگر این نما همراه با نوپردازی مناسب باشد جلوه بیشتری در نظر بیننده ایجاد می کند.

طراحی داخلی تالار

طراحی داخلی خود شامل چندین جز است که به عبارتند از: کفسازی ، سقف کاذب ، پوشش دیوار ، روشنایی و نورپردازی، مبلمان و چیدمان ، پنجره و پرده ها، گل آرایی که منحصرا در ساخت سوله سالن عروسی وجود دارند و در سایر کابری ها وجود ندارند.

قیمت ساخت سالن عروسی

هزینه ساخت یک سالن عروسی یا تالار پذیرایی به نوع نازک کاری بستگی دارد اما بطور معمول از حدود متری 400 هزار تا 900 هزار تومان متغییر است. برآورد دقیق هزینه ساخت پس از طراحی سالن عروسی و تهیه نقشه ها و 3D میسر می باشد. قیمت احداث مجلل ترین تالار های پذیرایی معمولا همان حدود متری 900 هزار تومان است.

برای مشاوره با ما، تماس بگیرید

 برای تماس با ما کلیک کنید

برای مشاوره با ما، تماس بگیرید (از ساعت ۹ الی ۱۷)

021-88826006

و یا از طریق واتساپ : 09124088329

0 0 votes
امتیاز نوشته
Subscribe
Notify of
guest
اسم خود را وارد کنید
آدرس ایمیل خود را وارد کنید
7 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها