طراحی سبک و بهینه سازی و سوله

انجام محاسبات دقیق بهینه سازی اقتصادی ، سبک سازی طراحی و کاهش وزن آهن و میلگرد سوله

همواره بهترین راهکار این است که با کمک افراد با تجربه و کارآمد نسبت به طراحی سوله سبک اقدام شود. براساس ضوابط و استاندارد ها ، با اتکا به روش های محاسباتی پیشرفته امکان طراحی و بهینه سازی اقتصادی سوله ها و سازه های صنعتی امکان پذیر می باشد. در شرایط امروز برخلاف گذشته قیمت مصالح و بویژه آهن آلات افزایش چشمگیری داشته است. فولادی و آهن آلات ساختمانی شامل ورق ، میلگرد و پروفیل در ساخت سوله و سازه های فلزی بطور گسترده استفاده می شوند. لذا برای حفظ سرمایه و کاهش هزینه های غیر ضروری در ساخت سوله توجه به امر طراحی بهینه سوله لازم و ضروری است.

طراحی سوله بهینه

طراحی و نقشه کشی سوله بهینه نیازمند دانش و تجربه بسیار زیادی است. اگر در مرحله محاسبات سوله به جزییات توجه کافی نشود، هنگام ساخت با هزینه های اضافی غیرضروری مواجه خواهیم شد. از میلگرد و آرماتور فنداسیون و پی سوله گرفته تا بولت ها ، اسکلت سوله ، پرلین ها و مهاربند و بادبند های سوله و حتی تعداد پیچ و مهره اتصالات همگی باید در بهینه ترین حالت باشند. کوتاهی و قصور در طراحی و محاسبات سوله چه در بخش فنداسیون سوله و یا اسکلت آن منجر به تحمیل هزینه های هنگفت به کارفرما می شود.

طراحی سوله جرثقیل دار با دفترچه محاسبات

صرفه جویی در هزینه ساخت سوله تا چقدر است؟

هرچه متراژ سوله بزرگتر باشد، میزان صرفه جویی حاصل از طراحی بهینه سوله افزایش می یابد. برای یک سوله هزار متری ، تا چند ده میلیون تومان و حتی به بیش از یکصد میلیون تومان هزینه ها قابل کاهش است. این صرفه جویی و بهینه سازی اقتصادی برای یک سوله پنج هزار متری براحتی از چند صد میلیون تومان و حتی بهینه سازی های میلیاردی پیش می رود. بدیهی است که اهمیت بهینه سازی و طراحی اقتصادی سوله سبک و استاندارد برای یک سوله با متراژ ده هزار متر به بالا بسیار حیاتی تر است. چرا که میزان کاهش هزینه حاصل از صرفه جویی و بهینه سازی ها و سبک سازی در یک سوله ده هزار متری از یک تا چند میلیارد خواهد بود.

نقشه سوله سبک و طراحی

آیا طراحی و بهینه سازی سوله استاندارد ها را در بر میگیرد؟

بله ، فرآیند بهنیه سازی و طراحی اقتصادی و سبک سازی سازه ها کاملا منطبق بر استاندارد های ملی و بین و المللی انجام می شوند. ابزار اصلی در به نتیجه رساندن این امر ،‌ به کمک ابزار های محاسباتی پیشرفته کامپیوتری و الگوریتم های ویژه ی این کار است.

محاسبات  طراحی سوله و سبک سازی سازه

برای محاسبات دقیق و طراحی اقتصادی سوله مهندس سازه باید ابتدا بار های وارد بر سوله را با استفاده از استاندارد و آیین نامه های معتبر تعیین کند. سپس با استفاده از کامپیوتر و نرم افزار های محاسبات سازه ، از الگوریتم های بهینه سازی استفاده می کند. هدف از اجرای الگوریتم های بهینه سازی در طراحی سوله ، رسیدن به بهینه ترین حالت ممکن است.

بنحوی که علاوه بر تامین مقاومت و ایمنی کافی در کنار تامین شرایط بهره برداری ، سازه  سوله با اقتصادی ترین حالت ممکن ساخته شود. درواقع عملیات محاسبات سوله بهینه بعد از طراحی اولیه سازه انجام می شود. ابزار محاسبات سوله سبک تحلیل های پیشرفته کامپیوتری در طراحی سازه است که زمانبر و نسبتا پیچیده هستند.

آیا بهینه سازی محاسبات و نقشه سوله مهم است؟

اگر هزینه خرید آهن آلات و ساخت اسکلت سوله برای شما حائز اهمیت است، جواب این پرسش مثبت است. اما اگر سازه شما از متراژ زیادی برخوردار نیست و تناژ آهن آلات کمتر از 15 تن باشد شاید تفاوت چشمگیری در هزینه کل پروژه صرفه جویی نشود. هزینه ساخت سوله با متراژ بیش از 2000 متر مربع و همچنین سوله و سازه های صنعتی دو طبقه و چند طبقه می تواند با بهینه سازی تا حدود 30 کاهش پیدا کند.

تعرفه بهینه سازی سوله و طراحی بهینه چقدر است؟

معمولا هزینه محاسبات بهینه سازی و سبک سازی سوله بر اساس درصدی از صرفه جویی بدست آمده در هزینه سازه است. یعنی مثلا با انجام محاسبات بهینه سازی سوله و طراحی سوله سبک اقتصادی ، ده تن (10000 هزار کیلوگرم) در میزان کل آهن آلات مصرفی اسکلت سوله صرفه جویی حاصل می شود. حق الزحمه و تعرفه نقشه بهینه سوله بر اساس درصدی از هزینه تن سازه محاسبه می گردد.

بنابراین کارفرما دقیقا بر اساس منافع اقتصادی بدست آمده به مهندس سازه حق الزحمه پرداخت می کند. این درصد تابعی از شرایط و پیچیدگی پروژه می باشد. درصد حق الزحمه بهینه سازی سوله از 10 تا 30 درصد متغییر می باشد. در پروژه های بزرگ و با میزان صرفه جوی قابل توجه انجام طراحی سوله سبک و تهیه نقشه بهینه سوله اهمیت بیشتری دارد.

طراحی سوله سبک

اگر طراحی سوله سبک و محاسبات و نقشه بهینه آن برای شما اهمیت دارد برای مشاوره تماس بگیرید. به شما می گوییم که چه میزان امکان صرفه جویی در پروژه شما ممکن است.

محاسبات سوله ۵ دهانه

برای مشاوره با ما، تماس بگیرید

 برای تماس با ما کلیک کنید

برای مشاوره با ما، تماس بگیرید (از ساعت ۹ الی ۱۷)

021-88826006

و یا از طریق واتساپ : 09124088329

0 0 votes
امتیاز نوشته
Subscribe
Notify of
guest
اسم خود را وارد کنید
آدرس ایمیل خود را وارد کنید
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها